Sega, Relic Entertainment’ı Satıyor

Sega, Batı oyun bölümlerinde bazı büyük değişiklikler yaptığını duyurdu. Bu anlamda Sega Europe, Creative Assembly ve Sega HARDlight oyun geliştirme stüdyolarındaki 240 pozisyonu kapatırken geliştirici Relic Entertainment’ı da tamamen satılıyor.

Sega, işten çıkarılan işlerin çoğunun Creative Assembly ve Sega Europe bölümlerinden olduğunu söyledi. Creative Assembly, PC platformundaki hit strateji serisi Total War’dan sorumlu ve daha geçen yıl Antik Mısır’da geçen Total War: Pharaoh’u piyasaya sürdü. Stüdyo ayrıca, Sega’nın geçen yıl açık beta aşamalarında iptal ettiği Hyenas adında AAA kahraman tabanlı çok oyunculu bir proje geliştiriyordu. Sega, stüdyonun geleceğiyle ilgili olarak şunları ekliyor: “Creative Assembly, Total War ve yeni duyurulmamış bir projeyle birlikte geliştirme aşamasında olan birden fazla projeye sahip olmaya devam ediyor.”

Ek olarak Sega, Relic Entertainment’ın satıldığını doğruladı. Bu hamle, Company of Heroes ve Dawn of War geliştiricisini bağımsız bir stüdyo haline getirecek ve Relic Entertainment, bunun “harici bir yatırımcının” yardımıyla başarıldığını söylüyor. Bu üçüncü taraf yatırımcının kim olduğu şu anda belli değil. Relic Entertainment ayrıca Microsoft’un PC ve Xbox için en son Age of Empires oyununun geliştirilmesinden de sorumluydu ve strateji oyununa yönelik destek halen devam ediyor.

Relic Entertainment, bu hamleyle ilgili X paylaşımında “Hayranlarımıza, Company of Heroes 3 de dahil olmak üzere oyunlarımızı desteklemeye devam edeceğimizi garanti etmek istiyoruz. Yıllar boyunca desteği ve bu geçiş sırasındaki rehberliği başarımızda etkili olan SEGA’ya teşekkür etmek istiyoruz. SEGA işinin dışında olabiliriz ama arkadaş ve meslektaş olarak kalmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x